Дорожній Контроль Захід
http://dk-zaxid.com/articles/lviv/183
повернутись 

Що таке Європротокол? Як ним користуватися і чому це потрібно?
2018-03-10

Для швидкого вирішення дорожньо-транспортної пригоди, було запроваджено спрощену фіксацію ДТП, без виклику поліції, через оформлення так званого «Європротоколу». Так, наприклад, в Україні, за січень 2018 року, було складено Європротокол понад 2 800 разів для врегулювання питань ДТП.

 

Європротокол – це бланк законодавчо визначеної форми, який видається разом з полісом обов’язкового страхування.

 

Головна мета Європротоколу – спростити та пришвидшити оформлення ДТП.

 

 

Європротокол дозволяє оформити пригоду без участі дорожньої поліції і представника страхової компанії, що звичайно скорочує час оформлення пригоди.

 

Варто зазначити, що Європротокол є підставою для відшкодування шкоди з боку страхової.

 

Європротоколом можна скористатися при умовах, коли:

 

- відсутні травмовані (загиблі) люди,

 

- водії-учасники ДТП мають поліси автоцивільної відповідальності,

 

- наявна згода водіїв транспортних засобів - учасників ДТП щодо її обставин,

 

- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

 

У разі невиконання хоча б однієї з зазначених умов, виклик відповідного підрозділу Національної поліції для оформлення ДТП є обов’язковим.

 

Додаткові умови для застосування системи «Електронний Європротокол»:

 

- транспортні засоби обох учасників ДТП повинні мати діючі поліси внутрішнього страхування. Якщо будь-який ТЗ забезпечений полісом іноземного страховика, необхідно використовувати паперовий бланк Європротоколу або викликати поліцію.

 

- Водії повинні мати при собі справні мобільні телефони. Хоча б один з учасників ДТП повинен мати з собою пристрій (смартфон, планшет, ноутбук) з фотокамерою та доступом в Інтернет.

 

- Ідентифікаційні дані про страхувальника (коди  ІНПП або ЄДРПОУ) та про забезпечений  транспортний засіб (номерний знак, марку та модель) мають бути зазначені в полісі та коректно внесені  в єдину централізовану базу даних  МТСБУ. В протилежному випадку Система не зможе правильно ідентифікувати учасників ДТП.

 

Якщо водії скористались Європротоколом (незалежно від його форми), то вони:

- мають право залишити місце ДТП,

- звільняються від обов'язку інформувати відповідний підрозділ Національної поліції України про настання ДТП,

- звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП,

- повинні не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика, з яким укладали договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

 

Отже, якщо відбулося ДТП вам варто пам’ятати:

  • Оцінити стан ушкоджень;
  • Домовитися про складення Європротоколу, хто винний та всі обставини;
  • Зафіксувати на фото та відео ДТП та головні елементи машин, особливо ушкодження та номера;
  • Записати дані свідків;

При заповненні Європротоколу варто пам’ятати:

 

Бланк складається з 3-х аркушів: титульної, оригіналу та копії. Заповнюється він в одному примірнику, оскільки Європротокол - це стандартизований документ, не має значення, якою компанією він виданий.

 

Основні відомості, які мають бути зазначені:

  • дата ДТП,
  • місце подій,
  • дані учасників і їх страхових компаній,
  • умови зіткнення (схема).
  • Для внесення додаткової інформації використовуються чисті аркуші А4;
  • У документі обов'язково вказати, що «пояснення додаються» і зазначити їх кількість.

Заповнений документ ділиться між учасниками (водію, як не буде звертатися за відшкодуванням видається лист-копія). У водіїв є лише 3 дні з моменту аварії, щоб сповістити страхову компанію.

 

У період 10 днів не можна робити ніяких дій з машиною (не ремонтувати), тому що перед оформленням виплати ТЗ повинен оглянути представник страхової компанії.

 

Якщо у вас виникають будь-які сумніви – телефонуйте в страхову компанію. Оператор допоможе скоординувати дії і наддасть допомогу в заповненні Європротоколу.

 

За допомогою інформаційної системи «Електронний Європротокол» Ви можете оформити зазначене повідомлення в електронній формі за допомогою звичайного смартфону, прямо на місті ДТП.

 

Чи є різниця у використанні паперового або Електронного Європротоколу?

 

Рішенням Президії МТСБУ від 13.07.17 № 403/2017 визначено, що з 01.10.2017 Європротокол, оформлений в електронній формі, є повним аналогом Європротоколів, надісланих або пред’явлених страховику у паперовій формі.

 

Де можна докладніше ознайомитись з умовами використання Європротоколу та «Електронного Європротоколу»?

 

Загальна інформація про використання Європротоколу наведена на сайті МТСБУ в розділі : http://www.mtsbu.ua/ua/for_consumers/europrotocol/96560/.

 

Система «Електронний Європротокол» є доступною за посиланням : https://dtp.mtsbu.ua/index.html

 

Важливо пам’ятати, що при оформленні Європротоколу страхове відшкодування є додатково лімітованим. Зараз, відповідно до Розпорядження Нацкомфінпослуг від 29.12.2016 №3471, такий ліміт складає 50 000 грн.

 

Інформаційна  система «Електронний Європротокол» впроваджена в МТСБУ з 01.10.2017 року.  У відповідності до рішення Президії МТСБУ від 13.07.17 № 403/2017, Європротокол, оформлений з використанням зазначеної системи, є повним аналогом Європротоколів, надісланих або пред’явлених страховику у паперовій формі.

 

У разі відмови страхової у відшкодуванні шкоди чи наявності набагато серйознішого ДТП, обов’язково до справи необхідно долучити адвоката, щоб отримати професійну правову допомогу та бути впевненим, що вас не обмануть.

 

Адвокат Артем Пащук, тел. 097-000-43-98

 

повернутись